Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-01-18

2017 metų II-oji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Fragmento evoliucija“

Paraiškas siųsti iki kovo 24 d., el. paštu kaunasprint@gmail.com
Pirmoji Kauno grafikos bienalė „Kultūros linija“, įvykusi 2015 metais, sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą. Tai buvo pirma tokio masto tarptautinė grafikos paroda Kaune, ekspozicijoms užėmusi dvi didžiausias miesto parodų erdves. 2015 metų Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Kultūros linija“ sukėlė didelį Lietuvos meno bendruomenės ir visuomenės susidomėjimą.

Sulaukta daug palankių recenzijų spaudoje ir internetiniuose portaluose, išleistas išsamus parodos katalogas. Bienalės parodų erdvėse eksponuota daugiau kaip 30 menininkų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių darbai, atlikti pagrindinėmis tradicinėmis grafikos technikomis. Parodos taip pat buvo surengtos Jonavoje ir Šiauliuose, bienalės metu vyko seminarai ir kūrybinės dirbtuvės.


Antroji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Fragmento evoliucija“ („Fragment evolution“) pratęs šią tradiciją ir taps svarbiu įvykiu Lietuvos meno pasaulyje, kaip naujas kūrybinis impulsas dailininkams - grafikams, siekiant suaktyvinti jų kūrybines iniciatyvas, puoselėjant grafikos meno tradicijas mūsų šalyje, taip pat įvairiems visuomenės sluoksniams supažindinant su šiuolaikinėmis grafikos technologijomis ir pasaulinėmis šios meno srities tendencijomis.


Visos projekto edukacinės bienalės programos bus skiriamos jaunausiąjai visuomenės daliai - vaikams ir jaunuoliams, nebūtinai studijuojantiems menus. Tai galės būti jų pirmasis interaktyvus susitikimas su grafikos menu parodų salėse.
Bienalės tema – „Fragmento evoliucija“ - tai lyg nuosekliai sudėliota kiekvieno meninko kūrybos ciklo seka, savo turiniu atspindinti mūsų pasaulį, per autoriaus pasaulėjautos prizmę tarsi vaizdais papasakota istorija apie būties kitimą.

 

Kiekvieno menininko kūryboje natūraliai egzistuoja tam tikri ciklai, periodai, tai jau yra lyg kažkokios asmeninės istorijos siužetas arba nuosekli nuotaikų, emocijų kaita, sudaranti baigtinį pasakojimą. Tai yra tam tikra grafine išraiška pagrįsta medija, kuomet žmogaus vaizduotė sujungia atskirus paveikslus į vieną idėją, nuo mažo fragmento iki visumos. Taigi, antrosios Kauno tarptautinės grafikos bienalės pagrindinė koncepcija – vizualumo dinamika grafikoje.


Įvairiomis grafikos technikomis sukurti kūriniai turėtų priminti komiksą, kai istorijos naratyvas kuriamas ne tik vizualiomis priemonėmis, bet ir yra papildomos tekstais. Į komiksą, kaip kūrybinę formą, čia žvelgiama nauju žvilgsniu: ne kaip į paveiksliukų, įspaustų į rėmus, seką, o kaip į vieno vaizdinio evoliuciją, originalią gyvenimo istoriją.


Antrosios Kauno tarptautinės grafikos bienalės „Fragmento evoliucija“ darbus planuojama eksponuoti M. Žilinsko dailės galerijoje ir dar keliose erdvėse Kaune, taip pat vėliau perkelti į Šiaulių dailės galeriją ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą. Taip pat numatoma bienalės ekspozicija Minsko šiuolaikinio meno centre.

 

Konkursinės parodos taisyklės:
1) Kūriniai turi atitikti konkursinės parodos koncepciją.
2) Darbai gali būti sukurti įvairiomis grafikos technikomis.
3) Pageidautina pateikti darbų seriją.
4) Kūrinio išmatavimai neribojami.
5) Darbai turi būti ne vėliau kaip prieš 5 metus.
6) Konkurse gali dalyvauti tik profesionalūs menininkai.
7) Paraiškos forma turi būti užpildyta lietuvių arba anglų kalba.
8) Atrankai siunčiamos kūrinio fotografijos turi būti aukštos rezoliucijos (tinkančios ir atrankai, ir katalogo spaudai), geros kokybės, darbas nufotografuotas neutraliame fone.
9) Atrankai kūrinio piešiniai ir eskizai nepriimami.
10) Atrankai turi būti siunčiamos ne mažiau nei trijų kūrinių serija. Kiekviena fotografija privalo būti įvardinta. Privalomi šie duomenys: pavadinimas, išmatavimai, medžiaga, technologija (technika), sukūrimo data.
11) Taip pat katalogo leidybai būtina autoriaus (dailininko) portretinė nuotrauka.
12) Kūrinių fotografijos gali būti publikuojamos šio projekto ir parodų lankytojams, taip pat projekto reklamos tikslais, nepažeidžiant jokių autorių teisių.
13) Paraiškos formos nebus grąžinamos.
14) Paraiškos ir kūrinių duomenys (fotografijos, metrika) turi pasiekti organizatorius ne vėliau kaip iki 2017 metų kovo 24 d. el. adresu: kaunasprint@gmail.com.
15) Žiuri komisija bus sudaryta iš žinomų Lietuvos dailininkų ir menotyrininkų.
16) Atrinkti dalyviai paaiškės 2017 m. balandžio mėn. pradžioje ir apie atrankos rezultatus bus informuoti asmeniškai.
17) Geriausi kūriniai bus apdovanoti.
18) Atrinkti projekto dalyviai organizuoja kūrinių pristatymą į projekto organizatorių nurodytą vietą Lietuvoje. Darbo transportavimas atgal vykdomas savo lėšomis, todėl projekto dalyviai gali pervesti organizatoriams transporto mokestį arba kitaip (privataus susitarimo būdu) susigrąžinti savo kūrinius.
19) Atrinkti kūriniai organizatorius turi pasiekti ne vėliau 2017 m. balandžio 20 d. adresu: Lietuvos Dailininkų sąjungos Kauno skyrius, Rotušės a. 26, LT – 44279, Kaunas. Tel. +370 37 205622 Tel. / fax. +370 37 203658. Kitu atveju dalyviai bus išbraukiami iš projekto.
20) Kūriniai turi būti paruošti eksponavimui.

 

Paraiškos formą galite rasti čia.

 

 

Parodų vietos ir datos:
Mykolo Žilinsko dailės galerija – M. K. Čiurlionio dailės muziejaus filialas, Kaunas
Atidarymas: 2017 m. gegužės 4 d.

 

Informacija:
Kuratorius Evaldas Mikalauskis +370 636 47846
Organizatorius Gintautas Vaičys +370 611 35935
https://www.facebook.com/grafikosbienale/
 

 

Mykolo Žilinsko dailės galerija – M. K. Čiurlionio dailės muziejaus filialas, Kaunas
2017 03 24
 
Atgal