Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-02-03

Godos Lukaitės kūrybos paroda „Mano vidinis miestas“

Paroda atidaroma vasario 9 d., 18 val., Pamėnkalnio galerijoje
Jaunos kūrėjos parodoje eksponuojami urbanistiniai peizažai – vaizdai iš realybėje egzistuojančių apleistų erdvių ir autorės fantazijų pasaulio.

 Atidarymo metu muzikuos Austėja Lukaitė (sopranas), Gražina Zalatorienė (fortepijonas), Karolina Baleckaitė (fleita).

 

Goda Lukaitė: „Darbuose akcentuojamos apleistos erdvės man – tam tikri atspirties taškai. Jose sulėtėjęs ar beveik sustojęs laiko tempas, o tai – labai svarbus mano darbų aspektas. Kalbu apie laiko sluoksnius. Kiekvienas turime mėgstamas vietas, kurios svarbiomis tampa ne dėl architektūrinės vertės, o dėl asmeniškumo. Į jas norisi grįžti dėl ten nutikusių įvykių, prisiminimų. Būna, kalbi su žmogumi, o akyse iškyla vaizdinys, tarsi holograma kito įvykio, įvykusio toje pačioje erdvėje prieš keletą metų. Taip susidaro laiko sluoksniai, persipinantys su kitų žmonių laiko sluoksniais. Erdvė įgauna „svorio“.

 

„Mano vidinis miestas“ – tai tęstinis projektas, šią urbanistinę temą plėtoju jau kelerius metus. Iš pradžių tai buvo socialinė idėja, norėjau atkreipti žmonių dėmesį į apleistas ir pamirštas vietas. Tuomet pradėjau gilintis į laiką, besikuriančius jo sluoksnius. Palaipsniui viskas tapo asmeniška: tose erdvėse radau savo vidinio pasaulio atspindžius, savotiškas įvairių patirčių ir prisiminimų aliuzijas. Šių pamirštų erdvių grožis man – ramybė ir saugumas. Mano paveikslai – tai esami ir įsivaizduojami laiko sluoksniai. Nusitapiau sau erdves, kuriose man gera ir apsigyvenau. Kviečiu apžiūrėti“.

 

Godos Lukaitės paroda Pamėnkalnio galerijoje vyks iki kovo 4 d.


Parodos lankymas – nemokamas.

 

Paroda yra Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Rytojaus horizontai“ dalis, skirto palaikyti ir skleisti jauną profesionalią kūrybą Lietuvoje.


Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.
 

LDS Pamėnkalnio galerija, Pamėnkalnio g. 1, Vilnius
2017 02 09 - 2017 03 04
 
Atgal