Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-02-06

Birutės Stulgaitės metalo meno paroda “Iš radinių”

Paroda veikia nuo vasario 4 d. Vilniaus dailės akademijos galerijoje “ARgenTum”
“Paroda “Iš radinių'', žinoma, metalinių, rasti pačios ar mano draugų. Daiktai atsiradę dirbtuvėje skirtingu metu ir iš įvairių vietų. Vieni užsibūna ilgiau, kol paaiškėja kaip pratęst jų buvimą (''Rūdys ir magnetas''). Kitas – trumpiau, nes neduoda ramybės tik pakliuvęs - ''Torsas''. Pastarojo istorija ir kelias ilgas.

Prieš daugelį metų Vytautas Šerys dirbdamas restauratoriumi, užlipęs į Šv. Kazimiero bažnyčios palėpę rado blizgančios skardos atplaišą, kurią labai pamėgo. Neatsitiktinai ji ilgą laiką iškabojo V. Šerio dirbtuvėje. Vėliau Judita Šerienė atidavė ją man. Tai Šv. Kazimiero bažnyčios kupolo karūnos bumbulo pusė (1752 m.). Atsiradusi dėl Carinės Rusijos laikotarpiu vykdytos rusinimo ir katalikybės naikinimo politikos, kurios rezultatas - bažnyčios buvo perdaromos cerkvėmis.

 

Bumbulas buvo perkirptas ir nuplėštas. Pirmiausia norėjosi nuimt žirklių ir plėšimo pėdsakus, nuplaut paukščių išmatas nuo auksuoto vario. Nekeičiant formos, prikniedijus minimalias detales, kad stovėtų, tapo panašu į torsą, paradoksalu, į apatinę torso dalį.

 

Nors ir suniokotas sakralinės paskirties daiktas, nebe atliekantis funkcijos - lieka jame pirminis poveikis.”

 

Birutė Stulgaitė

 

Paroda veiks iki vasario 25 d.

Vilniaus dailės akademijos galerija “ARgenTum”, Latako g. 2, Vilnius
2017 02 04 - 2017 02 25
 
Atgal