Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-02-06

“Slaptosios piešiančiųjų draugijos” 6-asis pasirodymas

Paroda “Piešiniai ++” atidaroma vasario 6 d., 17 val., LDS būstinės parodų salėje
Piešėjų paroda LDS būstinės parodų salėje veiks iki kovo 9 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti!

"Tęsiame jau tapusį tradicija griežto formato parodų ciklą. Nuo pirmojo pasirodymo pateikiame žiūrovų dėmesiui figūrinius piešinius, sukurtus gyvai per antradieniais ir penktadieniais Dailininkų sąjungoje vykstančius modelio paišymus. Ir tik antrą kartą eksponuosime darbus, sukurtus naudojant minėtus piešinius kaip pagalbinius tolimesniame kūrybiniame procese.

 

Parodos tikslas – darbais oponuoti kalboms apie pasenusį ir nereikalingą piešimą iš natūros. Atsiradusi iš privačios iniciatyvos, kai grupė žinomų dailininkų susibūrė piešti modelius gyvai, ši ilgalaikė veikla kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Savo vizijas ir kūrybinius siekius Draugijos nariai viešino per radijo ir televizijos laidas. Kasmet rengiamos parodos „peržiūros“ - natūrali metus trukusios veiklos apžvalga, tapusi tradicija. Jų sėkmė buvo kiek netikėta net patiems Draugijos nariams. Daugėja publikacijų, didėja ir narių skaičius. Šių metų parodoje savo darbus eksponuoja net 22 autoriai.

Parodos dalyviai atstovauja skirtingas meno kryptis, tačiau sutariame dėl bendros koncepcijos: dailininkas privalo mokėti piešti. Tai autorinio piešinio ir asmeninių ieškojimų bei siekių paroda. Ji įvairi ne tik piešinių dydžiais, bet ir pasirinktomis priemonėmis. Parodoje dalyvauja darbai, perėję diskusinę grupės narių komisijos atranką. Didžiuojamės tuo, kad ekspoziciją kasmet sudarome tik iš naujausių paskutiniojo sezono piešinių.”

Parodos kuratorė Liuda Stankevičienė

 

Parodos dalyviai: Arturas Aliukas, Vidas Drėgva, Rima Gaižauskaitė, Violeta Gaižauskaitė – Kiselienė, Jonas Grunda, Agnė Juškaitė, Paulius Juška, Anicetas Jonutis, Arvydas Kašauskas, Rita Krupavičiūtė, Eglė Lėckaitė – Kuprėnienė, Rimutė Mačiulytė – Butvydienė, Česlovas Polonskis, Jaroslavas Rokickis, Liuda Stankevičienė, Vytautas Šatas, Kazys Kęstutis Šiaulytis, Laimutė Tamoševičienė, Asta Vasiliauskaitė, Skaistė Verdingytė, Aldona Bikelytė – Veršulienė, Ugnė Žilytė.

 

Paroda veiks iki kovo 9 d.

LDS būstinė, Vokiečių g. 4, Vilnius
2017 02 06 - 2017 03 09
 
Atgal