Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-02-28

Monikos Grikštaitės stiklo ir vitražo darbų paroda “Vilnius vis dar yra Lietuvos Jeruzalė”

Paroda atidaroma kovo 1 d., 19 val., galerijoje “Šofar”, Vilniuje
Monika Grikštaitė yra viena iš įdomiausių vitražo menininkių Europoje. Ji yra gaivaus ir inovatyvaus vėjo gūsis Europos tradicinio vitražo meno padangėje. Menininkės darbų teminės paradigmos yra sistemiškai konstruojamos apimant pačius problematiškiausius kampus, kurie dažnai lieka nepaliesti kitų menininkų.

Hans Georg Gadamer savo veikalu „Wahrheit und Methode", ko gero, nukreipė Monikos meną kaip metodą realybei interpretuoti. Monika savo darbus užpildo ryškiomis ir informatyviomis interpretacijomis, atliepiant jų dviprasmišką realybę, kuri, žinoma, turi daug prieštaravimų.

Parodoje bus eksponuojami gražiausi vitražo ir stiklo meno darbai, įskaitant ir monumentalią dėlionę, sudarytą iš segmentų, kurių kiekvienas simbolizuoja vieną iš dvylikos Izraelio genčių taip pagerbiant vėlyvąją Marko Šagalo kūrybą.


Menininkės darbai atspindi jautrų ir kūrybišką požiūrį į laiką, erdvę ir judėjimą, kurio esmė - kruopščiai ištirta realybė ir pasirinktų objektų svarba ir prasmė. Ji seka savo intuicija ir interpretuoja fikciją ir realybę pasiekdama patrauklių rezultatų. Vitražo triptikai yra įkvepiantys ir uždegantys maži meno kūriniai, kurie nepalieka abejingų.


Paroda veiks iki balandžio 1 d.

 

 

Galerija “Šofar”, Mėsinių g. 3, Vilnius
2017 03 01 - 2017 04 01
 
Atgal