Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-02

Jolantos Galdikaitės grafikos darbų paroda “PERSIPYNĘ MATYMAI”

Paroda atidaroma kovo 3 d., 17 val., Kačerginės daugiafunkciniam centre
“Kiekvienas turime savo asmeninę prizmę, per kurią suvokiame mus supančią aplinką. Kiekvieno žmogaus prizmė yra unikali, nes susiformavo iš unikalių išgyvenimų, potyrių ir įvairiausių patirčių. Kiekvienas šių dalykų įtakoja mūsų aplinkos suvokimą ir kiekvienas matome skirtingai.

Kviečiu kūrinius pažiūrėti per mano asmeninę prizmę ir galbūt išgyventi tuos potyrius bei prisiminimus kurie yra sudėti parodoje pristatomuose darbuose. Tai išraiška to paralelinio pasaulio, kuris susidaro „PERSIPYNUS vaikystės MATYMAMS“ ir visa tai tampant prisiminimais.

 Autorine technika, pasitelkdama tik teptuką ir akrilą, aš kuriu savo monochrominį grafinio vaizdo pasaulį, kartkartėmis įsileisdama ir kelias spalvas. Mano paveikslų išskirtinumas – linijinis ornamentinis įsikomponavimas į vizualinę struktūrą – nuo detalės iki visumos, kaip vientisos kompozicinės intrigos.

 

Kadangi paveikslai neturi daug papildomų detalių bei fono, tai leidžia pačiam žiūrovui pratęsti kūrinio pasakojimą, įsiterpti su savo mintimis ir emocijomis. Tai betarpiškas ryšys tarp to, ką sukuria menininkas, ir kur, paveiktas kūrinio, bei pasitelkęs fantaziją nukeliauja žiūrovas... Ką jis įžvelgs susikaupusių veidų rimtyje, kur nuves paslaptingos, susipynusios kasų pynės, ką pašnibždės besikartojančių linijų ritmas ar vos kelios įasmenintos detalės... Vargu ar kas atspės, kad kai kurie darbai, tai mano prisiminimai iš vaikystės vasarų praleistų Kačerginėje – viloje ant kalno apsupto,kaip man tada atrodė, paslaptingo ir gūdaus miško.”

Jolanta Galdikaitė

Kačerginės daugiafunkcis centras, J. Janonio g. 31, Kačerginė, Kauno r.
 
Atgal