Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-03

Vaidoto Janulio kūrybos paroda “Dvinsko tvirtovės dienoraštis”

Paroda, skirta autoriaus 60-ies metų jubiliejui, atidaroma kovo 3 d., 17 val., Baroti galerijoje, Klaipėdoje
„Šios kolekcijos pagrindas, kaip aš vadinu Dvinsko /Daugpilio/ tvirtovės dienoraštis. Tai daugiasluoksnis, istorinis - kultūrinis, kaligrafijos, grafiti ir faktūrų subkultūrinis sluoksnis. Prof. Albertas Gurskas yra teigęs, kad kaligrafija – tai individualybės emocinės raiškos priemonė. Japonų poetė ir kaligrafė Chanda Siuko yra sakiusi ,,Išreikšdama save, gėlė skleidžia nepakartojamą kvapą. Kaligrafija – tai žmogaus sielos gėlė“.

Rytų kultūroje kaligrafija tradiciškai siejama ne tik su šrifto estetiškumu, bet ir su moralinių vertybių teigimu. Šis kultūrinis, faktūrinis sluoksnis sudaro man prielaidą priimti raides kaip ženklus, hieroglifus, faktūras, kaip grafines figūras ir toliau artikuliuoti šią plastinę kalba. Tvirtovės sienų, durų, langų, šikšnosparnių sparnų plazdenimas pagaliau grindinio istorinis pelėsis sukuria tą nuotaiką, kur susireikšminęs pilietis nusprendė save įamžinti negrabiu bet jo supratimu svariu epistoliarinio žanro elementu, paimtu iš jo elementoriaus vadinamo - mentalitetu. Šis prisilietimas prie tvirtovės sienų ir leido rastis šiam štrichui, įvilkti jį į estetinį rūbą.“


Vaidotas Janulis

 

Vaidotas Janulis gimė 1957 m. Šiauliuose. 1982 m. baigė Šiaulių Universiteto Menų fakultetą. Nuo 1982 m. dirba Šiaulių Universitete, šiuo metu - Menų katedros profesorius. Dėsto grafiką, kaligrafiją, piešimą. Nuo 1982 m. dalyvauja tarptautinėse, respublikinėse, užsienio parodose: Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Olandijoje, Belgijoje, USA, Australijoje, Meksikoje, Lenkijoje, Anglijoje,Ukrainoje, Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Japonijoje. Dirba lakštinės grafikos, ekslibriso, knygų iliustracijos, kaligrafijos, akvarelės, objektų, tapybos ir instaliacijos srityse.

 

 

Paroda veiks iki balandžio 5 d.

Baroti galerija, Aukštoji g. 1, Klaipėda
2017 03 03 - 2017 04 05
 
Atgal