Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-03

Respublikinė akvarelės paroda "Monologai"

LDS Kauno skyriaus akvarelininkų sekcija kviečia dalyvauti
Akvarelės paroda „Monologai“ – tai trečioji respublikinė atrankinė ir ketvirtoji iš eilės Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Akvarelininkų sekcijos inicijuojama pavasarinė profesionalių akvarelininkų paroda, rengiama tradicinio „Lietuvos teatrų pavasario“ festivalio renginių metu „Girstučio“ kultūros ir sporto centro patalpose, Kovo 11-osios g. 26, Kaune.

Primename, kad 2014 m., pažymint 50 metų sukaktį nuo to momento, kuomet 1964-aisiais Vilniuje, Lietuvos dailės muziejuje buvo surengta 1-oji respublikinė akvarelės paroda, o Lietuvoje buvo minimi Teatro metai, buvo surengta pirmoji po ilgokos pertraukos respublikinė akvarelės paroda „Avanscena“. 2015 m., minint 140-ąsias dailininko ir kompozitoriaus M.K.Čiurlionio gimimo metines bei 250-ąsias kunigaikščio, diplomato, politinio veikėjo, kompozitoriaus M.K.Oginskio gimimo metines, buvo surengta respublikinė akvarelės paroda „Sąskambiai ir atspindžiai“. 2016-ųjų pavasarį vyko Kauno dailininkų akvarelės paroda „Antraktas“.

 

2017 metų akvarelės pavasarį norėtume paskirti dar vienai su teatro scena derančiai temai – MONOLOGUI.

 

Monologas (gr. monologos < monos – vienas + logos – žodis, kalba) – grožinio kūrinio veikėjo kalba, neįeinanti į dialogą, sakoma pačiam sau, kitiems personažams arba žiūrovams (klausytojams).


Monologai ypač būdingi dramos kūriniams – tragedijoms, komedijoms, tragikomedijoms, dramoms.


Monologo pagrindinis tikslas – atskleisti personažo vidinį dramatizmą, jausmus, būties apmąstymus. Monologai į dramą įkomponuojami tikslingai, nes padeda suprasti personažo esmę, kartais ir viso dramos kūrinio idėją. Per veikėjų monologus rašytojai atskleidžia tiek dramos, tiek epinio kūrinio veikėjų charakterį, pasaulėjautą ir pasaulėžiūrą, požiūrį į kitus veikėjus ir aplinką, išreiškia svarbias jiems patiems ir visuomenei idėjas, išgrynina bendražmogiškąsias problemas.
Žymiausias monologas literatūros istorijoje – Viljamo Šekspyro tragedijos „Hamletas“ pagrindinio veikėjo Hamleto monologas.

 

Kviečiame įvairių sričių profesionalius Lietuvos menininkus pateikti atrankai akvarelės technika sukurtus darbus, atliepiančius parodos temai.

DALYVAVIMO SĄLYGOS

 • Projekto laikas: 2017 m. balandžio-gegužės mėn.
 • Projekto vieta: „Girstučio“ kultūros ir sporto centras, Kovo 11-osios g. 26, Kaunas
 • Organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus
 • Akvarelininkų sekcija, pirmininkas Eugenijus Nalevaika
 • Projekto vykdytojų adresas ir kontaktai:
  LDS Kauno skyrius, Rotušės a. 26, LT-44279 Kaunas
  Eugenijus Nalevaika, mob. tel. +370 698 01667
  El. paštas akvarele2016@gmail.com

Sąlygos projekto dalyviams

1. Prašome iki 2017 m. kovo 20 d. el. paštu akvarele2016@gmail.com
pateikti 2-3 darbų ciklo, atitinkančio temą „Monologai“, sukurto ne anksčiau nei 2015 metais, nuotraukas atrankai.

2. Darbų pavadinimai turi būti sudaryti tokia tvarka: autoriaus pavardė_vardas_kūrinio pavadinimas_sukūrimo metai_aukštis_plotis

3. Kartu su paveikslų nuotraukomis prašome pateikti autoriaus portretinę nuotrauką ir kontaktinius duomenis: el. pašto adresą, telefono ar mobilaus telefono numerį, interneto svetainės adresą.

4. Visi autoriai apie atrankos rezultatus bus informuoti el. paštu iki 2017 m. kovo 27 d.

5. Atrinktus parodai pateikiamus darbus, visiškai paruoštus eksponuoti, kovo 30-31 d. reikės pristatyti į „Girstučio“ kultūros ir sporto centrą, Kovo 11-osios g. 26.

6. Parodos atidarymas numatomas 2017 m. balandžio 8 d. (bus patikslinta).

7. Parodos dalyvio mokestis – 10 eurų. Lėšos bus skiriamos parodos atidarymo, katalogo ir plakatų spaudos ir kitoms reprezentacinėms reikmėms.


Eugenijus Nalevaika
Projekto vadovas,
LDS Kauno skyriaus
Akvarelininkų sekcijos pirmininkas

 

„Girstučio“ kultūros ir sporto centras, Kovo 11-osios g. 26, Kaunas
2017 03 20
 
Atgal