Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-07

Giedros Purlytės tapybos paroda „MADEINLITHUANIA #“

Paroda atidaroma kovo 9 d., 17.30 val., „Klaipėdos galerijos“ filiale, mados ir verslo centro „Herkaus“ galerijoje
Giedros Purlytė kūrybinis moto: estetika ir spalva. Tyla, kurios norisi klausytis. Gamtos interpretacijos. Paslaptis, intuityvus ieškojimas emocinės tiesos. Pagrindinis siekinys – sukurti harmoningą visumą drobėje ir kalbėti tapybos kalba, išreikšti save per spalvą, kurią laikau galinga išraiškos priemone ir šviesą – pagrindinę tapybos kūrinio ašį.

Parodoje „MADEINLITHUANIA #“ pristatomi kūriniai, kuriuos autorė sukūrė per paskutinius dvejus metus. Parodos tema – tapatybės paieškos, visuotinių globalizacijos procesų akivaizdoje. Šiuolaikinio žmogaus gyvenime vis daugiau vietos užima socialiniai tinklai, oro uostai, sutartiniai simboliai, trumpiniai. „Google“ leidžia surasti viską. „Google vertėjas“ viską išverčia... tiesa, kartais keistokai. Atrodo, pasaulis ėmė ir sumažėjo. Viskas tapo pasiekiama greitai ir lengvai. O kokia nauja programa padės greitai ir lengvai atrasti savo tapatybę? Koks vertėjas išvers meilės kalbą ir kaip rasti kelią į savo ir mylimų žmonių širdis? Kas yra mano Tėvynė? Kur mano namai? Į šiuos paprastus būties klausimus menininkė bando surasti atsakymus tapydama. Tapydama ji sakosi patenkanti į savo širdies gelmę ir ten pradedanti jausti, kas iš tikrųjų esanti. „Stengiuosi neatsilikti nuo technologinio progreso ir talpindama savo naujus kūrinius „Instagrame“ visada būtinai parašau „MADEINLITHUANIA #“ (vert. sukurta Lietuvoje). Tą akimirką mano širdį pakutena maloni šiluma“, – prisipažįsta dailininkė ir priduria, kad nors daug laiko praleidžia ne Lietuvoje ir fiziškai dalis parodos kūrinių yra sukurti svetur, jų šaknys yra čia – kaip ir jos pačios.


„Giedros Purlytės kuriami pasaulio atvaizdai gimsta iš kantraus tikrovės stebėjimo. Atrodo, kad autorė surenka skirtingus reginius ir tarsi laboratorijoje juos perdėlioja. Taip ji aiškinasi formų, atspindžių, judėjimo ir stabilumo dėsnius“ (doc. dr. Remigijus Venckus).

 

Paroda veiks iki balandžio 5 d.

„Klaipėdos galerijos“ filialas, mados ir verslo centro „Herkaus“ galerijoje, H. Manto g. 22, Klaipėda
2017 03 09 - 2017 04 05
 
Atgal