Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-08

Dariaus Rakausko darbų paroda “Kūnas ir Kultas 2”

Paroda atidaroma kovo 9 d., 17 val., Kauno miesto Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo meno ir muzikos skyriuje
Tai antra parodos Kūnas ir Kultas dalis. Pirma paroda buvo rodyta 2016 01 05 – 01 29 Kauno m. V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, Mapu g. 18.

„Kūnas ir Kultas“ yra apie prieštaravimus, įtampas, kūno kultūrinimą, apribojimą vardan aukštesnio pažinimo, vardan pilnatvės, svajonės, vardan įsiliejimo į visuomenę, bendruomenę, vardan gebėjimo žengti sekantį žingsnį evoliucijoje dvasios, o ir pačio kūno evoliucijoje.


Šamanai iniciacijos metu būdavo miško žvėrių kapojami į gabalus, po to iš naujo surenkami. Dievas, pažadėjęs Abraomui iš jo palikuonių sukurti savo tautą, liepė visiems vyrams apsipjaustyti. Kristus ir Šventieji kankiniai, ant jų kraujo laikosi Krikščionių tikėjimas, aukojo savo kūną vardan Dievo karalystės. Post Moderni, post humanistinė ideologija tiki žmogum-nano mašina, kaip nemirtingu „transformeriu“, gebančiu pagal įgeidį ir poreikį keistis visomis kryptimis.
Kaip ten bebūtų, kūnas turi būti nors truputį traumuotas, sužalotas, „pramuštas“, paaukotas idant būtų galima atlikti laikmečio kultūrą atitinkančius formatus.

Darius Rakauskas


Paroda veiks iki kovo 30 d.

Kauno miesto Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18, Kaunas
2017 03 09 - 2017 03 30
 
Atgal