Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-10

Gintarės Uogintaitės (1955-2016) tapybos paroda

Paroda atidaroma kovo 24 d., 18 val., Savicko paveikslų galerijoje
Gintarė Uogintaitė (Gintarė Bielskienė) pernai vėlyvą rudenį mirė savo 61-ojo gimtadienio išvakarėse. Net patys artimiausi draugai nežinojo, jog ji kelis dešimtmečius kovojo su vis atsinaujinančia sunkia liga, nes tapė ko ne iki paskutinių dienų.

Ši paroda skirta dailininkei Gintarei Uogintaitei prisiminti.

Gintarė Uogintaitė gimė garsių dailininkų Broniaus Uoginto ir Bronės Uogintienės šeimoje. Mokėsi Dailės akademijoje tapybos, bet baigė menotyrą 1981 metais. Nutrūkusios tapybos pamokos tęsėsi šeimoje.

 

Dailininkų sąjungos nare tapo 1988 metais. Yra surengusi personalines parodas Vlniuje, Kaune, Čikagoje (JAV), dalyvavo bendrose parodose Lietuvoje, taip pat Maskvoje (Rusija), Niujorke (JAV), Olborge (Danija), Osle (Norvegija). Tačiau daugiausia gerbėjų dailininkei pelnė ne parodos, o bendravimo talentas, Gintarės Uogintaitės darbai ir gerbėjai pasklidę ko ne po visą pasaulį.

 

Gintarė Uogintaitė tapė portretus, peizažus, bet daugiausia -- gėlių ir žiedų įkvėptus paveikslus: alyvas, obelų žiedus, tulpes, ciklamenus, didžiausią džiaugsmą jai teikė bijūnai. Dailininkė sutrikdavo, pavadinta gėlių tapytoja, nes tapydama į gėles tik žiūrėjo - jos paveiksluose dažnai sunku pažinti konkrečius žiedus. Dailininkė tikino buvusi laiminga tik dirbdama prie molberto - jokio kitokio gyvenimo ji neįsivaizdavo. Vienintelis jos rūpestis tuomet būdavo dažai ir gėlės, kurių nuolat trūkdavo. Žiemą, kai gėlės nežydi, G.Uogintaitė daug skaitė, ypač mėgo poeziją.

 

G.Uogintaitės atminimo parodai savo paveikslus sutiko paskolinti vilniečių šeimos.

 

Paroda veiks iki balandžio 13 d.

Savicko paveikslų galerija, J. Basanavičiaus g. 11 / Teatro g. 1, Vilnius
2017 03 24 - 2017 04 13
 
Atgal