Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-10

Arvydo Baltrūno tapybos paroda “Sidabriniai +”

Paroda atidaroma kovo 21 d., LDS galerijoje "Arka"
A. Baltrūno tapybos darbus galima suskirstyti į tris dideles grupes. Pirma grupė tai sidabriniai beveik monochrominiai, antra – ryškių spalvų ekspresyvios abstrakcijos ir trečia grupė – gamtos studijos (peizažai, natiurmortai).

Šioje parodoje rodomi pirmos grupės tapybos darbai.

"Arvydo teminės kompozicijos remiasi Amžinosios Knygos siužetais. Jie neiliustruojami tiesmukai. Pirmiausia išliekama tapytoju: mąstoma spalvomis ir apie jas, ieškoma pustonių sąskambių.


Arvydas turi savo gamą: subtilią rusvą, ochrą, bronzinę, melsvą, violetą. Žinoma autorius sako, kad jam spalva nėra savitikslė. Tačiau tapytojo koloritas išties savitas, originalus, netgi keistokas – nesulyginama su niekuo: nei su bendraamžiais, nei su pasaulio didžiaisiais. “

 

Dailėtyrininkė Raimonda Kogelytė-Simanaitienė


“Improvizacijose savitai atgyja, atitirpsta balzganai melsvi, susipynę šerkšno raštai... Veikėjų kontūrai susilieja, susipina su erdve, spalvą nugali potėpis: atpalaiduotas, emocionalus, neprisotintas vidinio nervingumo, ramus, atgaivinantis dvasines veikėjų būsenas... Apriškimo, Gimimo, Bėgimo į Egiptą scenos perkeliamos į aukštesnę belaikę, amžiną sferą... Balta baltame, šviesa šviesoje – harmonijos gimimas ne iš chaoso, o ramybės ...”

 

Elona Lubytė


Paskutiniai darbai – eilė natiurmortų. Niuansuotų pustonių, beveik monochromiška tapyba. Sluoksnis po sluoksnio formuojamas paveikslo pavidalas skleidžia žėrėjimą. Darbai skirtingo kolorito. Nors faktūros ekspresyvios, netgi kartais nervingos, darbai skleidžia ramybę ir harmoniją.

 

Detalesnė parodos informacija bus paskelba netrukus

LDS galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2017 03 21 – 2017 04 08
 
Atgal