Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-13

Vytenio Tolučio atspaudų paroda "Tarpinė stotelė II"

Paroda atidaroma kovo 15 d., 18 val. LDS Šv. Jono gatvės galerijoje
Parodoje eksponuojami naujausi darbai, sukurti 2016 – 2017 metais, tiesioginio paviršiaus atspaudo technika. Ši paroda, tai meninio projekto „Tarpinė stotelė“ tęsinys. Pirmoji šio projekto dalis buvo įgyvendinta prieš metu 2016 m. vasario mėn. Vilniaus grafikos meno centre.

Projekte siekiama atgaivinti žmonių istorijas, pasitelkiant likusius kasdienybės artefaktus. Tai savotiškas paveldo išsaugojimas, kartu jį perkuriant bei kuriant istorijos tęsinį. Projekto metu buvo renkami žmonių gyvenseną atspindintys reikmenys, galintys tapti atminties ir paveldėjimo ženklais. Pagrindinis atrankos kriterijus: nebenaudojami daiktai, turintys buvusių naudotojų prisilietimo žymes. Dažniausiai buvo pasirenkami mediniai daiktai, kurie ir yra sąlyginai laikiniausi. Projekto tęsinyje tiesioginio paviršiaus atspaudai buvo imami nuo medinių lentų, kurios savo laiku buvo ruošiamos galbūt baldų ar įrankių gamybai, tačiau taip ir liko nepanaudotos. Dabar atrodo jos tinkamos tik sukūrenimui. Tačiau geriau įsižiūrėjus jose įsirėžusi praeities kasdienybė, laiko ženklai ir žmogaus prisilietimas. Tiesioginis paviršiaus atspaudas leidžia nuimti ir įamžinti šiuos prisilietimus tokiu būdu išsaugant, įprasminant praeitį, kartu prie jos neprisirišant (lentos buvo sukūrentos).


Parodoje eksponuojami atspaudai tai skaidulos, fragmentai, abstrakcijos. Iš jų kiekvienas žiūrovas gali susidėlioti atpažįstamus vaizdinius, realybės objektus. O gal tiesiog pasigrožėti atspaudų tekstūra ir netikėtais raštais. Kviečiu neskubėti perbėgti ekspozicijos, o trumpam stabtelėti refleksijai, įsižiūrėti. Tai dar viena tarpinė stotelė tarp buvo ir yra; tarp buvo ir bus.


Vytenis Tolutis

 

Paroda veiks iki balandžio 1 d.

LDS "Šv. Jono gatvės galerija", Šv. Jono g. 11, Vilnius
2017 03 15 - 2017 04 01
 
Atgal