Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-13

Trijų jaunų menininkų jungtinė paroda "Trinka muzikai"

Paroda atidaroma kovo 17d., 17 val. LDS "Šv. Jono gatvės galerijos" rūsiuose
Tai pirmoji bendra dailininko Arno Špakausko, multimedijos ir garso dizainerių Mato Šablauskio ir Deivido Vytauto Gikio paroda.

Galerijos rūsiuose autoriai kviečia susipažinti su jau bene dvejus metus kurtu piešinio, garso instaliacijos, video projektų. Parodos idėja sukurti muzikinę erdvę , kurioje anot parodos menininkų būtų pilna „kitokių“ muzikos raštų, kuriuos vizualiai apibūdintų piešiniai ir video projekcija. Parodoje bus panaudoti šiuolaikinės orkestrinės XX a. muzikos fragmentai. Galerijos rūsio erdvėse Arnas Špakauskas, Matas Šablauskis ir Deividas Vytautas Gikis kviečia vizualiai paliesti muziką.

 

„Trinka“ iš terminų žodyno :
Trinka | medžio nuopjova malkoms kirsti, kapoti, tašyti
Trinkėti | dundėti, bildėti, trinka griaustinis
1. Trinka tvarka
2. Klysti, rikti : skaičiuodamas ėmė trinka
3. Mišti : protas trinka
4. Šėlti, išdykauti : kad trinka vaikai po kiemą!

 

Parodoje atskleidžiame savo asmeninių muzikinių išgyvenimų pasaulį, kurį sudaro trys erdvės: sąmoningoji (šviesioji), pereinamoji (tuščioji) ir pasąmoninė (giluminė). Visos erdvės yra glaudžiai susijusios viena su kita kaip ir kuriamoji vaizduotė su penkiais pagrindiniais pojūčiais. Idėja parodai išsirutuliavo iš tuščių balto popieriaus lapų, kurie, besiklausant Nacionalinio Simfoninio Orkestro repertuaro, prisipildė intuityviais muzikos raštais. Šie raštai nėra pagrįsti muzikos teorija, nėra uždaryti penklinėje, jie yra simboliai ir hieroglifai, apibūdinantys ryšį tarp girdimojo ir matomojo.

 

Parodos kuratorius Arnas Špakauskas


Kontaktinis tel. +370 62158293

 

Paroda veiks iki balandžio 15 d.

LDS "Šv. Jono gatvės galerija", Šv. Jono g. 11, Vilnius
2017 03 17 - 2017 04 15
 
Atgal