Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-17

Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos dailininkų darbų paroda "Tapybos dialogas 2017"

Paroda atidaroma kovo 21 d., 18.30 val., LDS galerijoje "Arka"
organizatorius - Kultūros ir verslo centras „Maskvos namai“ Vilniuje. Pagrindinė parodos idėja atsispindi jau parodos pavadinime. Vilnius nuo seno garsėja kaip daugelio tautų ir kultūrų miestas, čia darniai ir taikiai sugyvena lietuvių, lenkų, baltarusių, rusų, žydų, totorių ir kitų tautybių žmonės. Kiekviena tauta turi galimybes puoselėti savo nacionalinę kultūrą, dailę ir tradicijas. Bet tuo pat metu šios skirtingos kultūros liečiasi tarpusavyje ir papildo viena kitą.

Parodą „Tapybos dialogas“ kultūros organizacija „Maskvos namai“ įvairiose galerijose rengia jau ketvirtus metus iš eilės. Tai unikalus renginys meniniame Vilniaus gyvenime, sutraukiantis didelį būrį įvairių tautinių bendruomenių atstovų, skatinantis tarpusavio supratimą, kuriantis šiltus santykius, siekiantis išsaugoti ir turtinti daugianacionalinį kultūrinį paveldą. Dailės kalba – universali bendravimo priemonė, padedanti draugauti su kaimynais, susipažinti su jų menine kūryba, tačiau netrukdanti vystyti savas nacionalines kultūrines tradicijas.


Vienoje parodoje eksponuojami gerai žinomų įvairių tautybių šiuolaikinių dailininkų – lenkų, rusų, baltarusių, lietuvių - realistinės tapybos meistrų darbai. Jų kūrybą jungia bendros gamtos, miestų, architektūrinio paveldo, istorijos, nūdienos ir kitos aktualios temos. Greta dailininkų, gyvenančių ir kuriančių Lietuvoje, parodoje svečių teisėmis dalyvauja nemažai garsių menininkų iš Maskvos, Minsko. Savo kūryboje jie tęsia geriausias klasikinės rusiškos dailės tradicijas. Iš viso parodoje dalyvauja 19 autorių, bus eksponuojama virš 70 tapybos darbų.


Parodos dalyviai:
Vitalij Mironov, Igor Orlov (Rusijos Federacijos Liaudies dailininkai), Nikolai Burtov, Nikolai Želtuško (Rusijos Federacijos nusipelnę dailininkai) - Rusija, Maskva


Aleksandr Demidov, Julija Macuro, Ekaterina Sumarova, Darja Sumarova-Kopač - Baltarusija, Minskas

 

Viktoras Binkis, Jurij Grigorovič, Tatjana Mazajeva, Česlovas Polonskis, Vladimir Poliščiuk, Juozas Pranckevičius, Vladimir Pustovoj, Anatolij Stiško, Algimantas Šiugžda, Elena Zavadskienė, Jūratė Kalvaitienė (Lietuva)


Projekto organizatorius:
Kultūros ir verslo centras „Maskvos namai“ Vilniuje


Rėmėjai:
Rusijos Federacijos ambasada LR, Maskvos miesto vyriausybė,
Rusijos Federacijos dailininkų sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga

 

Paroda veiks iki balandžio 8 d.

LDS galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2017 03 21 - 2017 04 08
 
Atgal