Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-20

Algimanto Stanislovo Kliaugos tapybos paroda “Tarp Šiaurės ir Pietų”

Paroda veikia Gariūnų verslo parko pirmajame paviljone
A.S. Kliaugos kūrinių diapazonas – gana platus. Dailininkas yra nutapęs nemažai charakteringų portretų, sukūręs reikšmingų teminių kompozicijų bet, bėgant laikui, daugiausiai atsidėjo peizažui - čia labiausiai išryškėjo jo, kaip vaizdo interpretatoriaus talentas ir temperamentas. Studijuodamas gamtą, A.S. Kliauga išvystė emocingą koloristinį tapybos braižą, atpažįstamą iš dinamiškos abstrahuotų formų struktūros ir ryškių, melodingų spalvų sąskambių. Atrasdamas charakteringą spalvos, linijos ir kompozicijos santykį, dailininkas priverčia skambėti kiekvieną gamtos kampelį.

Tapytojas daug keliauja. Aplankęs daugybę Lietuvos vietovių, jis išplėtė kelionių geografiją nuo Norvegijos iki saulėto Maroko bei Floridos. Kelionės ne tik teikia impulsų dailininko vaizduotei, pojūčiams, bet ir formuoja meninę pasaulėžiūrą, neleidžia sustingti kadaise atrasto „savojo“ pasaulio rėmuose. Nauji, nepažįstamu gyvenimu alsuojantys, kraštai su savita gamta ir kultūra, jautrų įspūdžiams dailininką skatina nuolatos išreikšti savo patirtis kūryboje. Paroda „Tarp Šiaurės ir Pietų“ - tarsi tapytojo kelionių dienoraštis, tačiau tai nėra paprastas įspūdžių fiksavimas greitais etiudais, betarpiškais vaizdais.

 

Dailininkas apmąsto ir sintetina kiekvienos šalies būdingus bruožus, drobėse atspindėdamas vieningą bet įvairialypę šio margo, kontrastiško pasaulio viziją. Jo santykis su skirtingais kraštais - labai individualus, priklausantis nuo aplinkybių ir paties dailininko nusiteikimo. Floridoje tapytoją pakerėjo klestinti pietų augmenija, vitališkumas, neįprastos ryškios spalvos ir šviesa. Maroko ciklas išsiskiria kultūrinėmis inspiracijomis: ypatingas rytietiškas koloritas ir ornamentika organiškai įsijungė į simbolika persmelktų peizažų struktūrą. Nemažai laiko A.S. Kliauga praleido Norvegijoje, kur bendradarbiavo su šios šalies galerijomis. Atšiaurus Norvegijos gamtos grožis padėjo atsiskleisti tapytojo ekspresionisto talentui, čia dažniau suskamba dramatiškos gaidos. Vaikščiodamas po kalnų papėdėje įsikūrusį Bergeną, dailininkas stebėjo staigius vėjuotos atmosferos pokyčius bei kontrastiškos šaltos šviesos judėjimą, kurį drobėse netiesiogiai atliepia aštrūs, zigzagiški dvišlaičių stogų ritmai, neramus uolų bangavimas.


Visi tapytojo patyrimai, įgyti svečiose šalyse vienaip ar kitaip atsispindi Lietuvos peizažuose. Į kiekvieną jų autorius įnešė po dalelę plačiojo pasaulio spalvų, ritmų ir atsinaujinančios gyvybinės versmės, kuri padeda išreikšti savo krašto unikalumą bei įvairovę.


Dailėtyrininkė Gražina Gurnevičiūtė

 

Algimantas Stanislovas Kliauga – gerai žinomas Lietuvos koloristinės tapybos atstovas, modernaus peizažo meistras. Nuo 1969 m. jis aktyviai dalyvauja Lietuvos meniniame gyvenime, savo darbus yra eksponavęs per 20 autorinių parodų, ir daugiau nei 170 bendrų parodų Lietuvoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, JAV, Kanadoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Jo darbų yra įsigiję Lietuvos (LDM, Teatro ir muzikos) bei užsienio šalių (Vengrijos, Vokietijos, Norvegijos, Bulgarijos, Rusijos) muziejai, privačios galerijos, valstybinės įstaigos.

Gariūnų verslo parkas, Vilnius
 
Atgal