Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-20

Valentino ir Gražinos Ajauskų tapybos paroda “Ritmo tėkmėje”

Paroda atidaroma kovo 21 d., 17 val., Muzikos galerijoje, Vilniuje
Dailininkai Valentinas ir Gražina Ajauskai jau ketvirtą kartą kartu rengia tapybos parodą. Gyvenimas drauge jiems netrukdo kūryboje eiti savo keliu, kuris yra gana skirtingas.

Dailėtyrininkė Dalia Karatajienė aptardama grafiko, tapytojo, meno pedagogo Valentino Ajausko kūrybą, pabrėžia pozityvų, optimistinį, šviesų jos pradą. Ajausko kūriniai išsiskiria tuo, kad dailininkas, turėdamas bazinį grafiko išsilavinimą, į tapybą, kuria užsiima daugiau nei du dešimtmečius, neretai perkelia grafikai būdingą erdvę, suteikiančią vaizdams poetiškumo bei lengvumo. Iš grafikos į tapybą taip pat atkeliauja ir pamėgti dailininko motyvai-Vilniaus senamiesčio kampeliai, kiemai, bromai, kasdienybės daiktai, kurie susijungia kompozicijoje realybei nebūdingais saitais, formuodami nerealius, fantastinius vaizdus, prikaustančius žiūrovo žvilgsnį. Savo ruožtu tapybos patirtis atsispindi pastarųjų metų dailininko grafikoje, kuri neretai primena ekspresyvius tapybinius eksperimentus.

 

Gražinos Ajauskienės tapyboje vaizduojamas pasaulis jaukus, lyriškas, filosofiškas. Paveiksluose erdvė konstruojama architektūros, kalvų ir subtilių spalvinių formų žaismu. Erdvėje nutapyti personažai įprasmina būseną, emociją, dvasią. Figūros mąsto, žaidžia gamtoje, o paskutiniuose paveiksluose šoka, groja džiazą. Juose netikėtai suskambo raudona spalva, kontrastinga šviesa , kurios perteikė emocinę nuotaiką.

 

Šioje parodoje skirtingus Valentino ir Gražinos kūrinius jungia šviesus požiūris į pasaulį, paveikslų muzikalumas, ritmo pojūtis. Valentino darbuose atsiskleidžiantis abstrakčiose formose, namų sienose, ženkluose, raidėse. Gražinos paveiksluose – šviesos, šešėlių ir formų atsikartojimuose.

 

Paroda veiks iki balandžio 21 d.

Muzikos galerija, Gedimino pr. 37, Vilnius
2017 03 21 - 2017 04 21
 
Atgal