Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-04-03

Audriaus Janušonio paroda „Kelionė aplink savo kambarį“

Paroda be atidaromojo renginio pradės veikti balandžio 6 d. LDS Pamėnkalnio galerijoje
„Kelionė aplink savo kambarį“ – Xavier de Maistre 1794 m. parašytos knygos pavadinimas. Ją autorius rašė įkalintas namų arešte. Tai autobiografinis pasakojimas – didžiųjų kelionių naratyvo parodija.

Herojus keliauja po savo kambarį tiesiogine prasme, bet, kaip tikras keliautojas ir naujų žemių atradėjas, su didele nuostaba aprašo krėslus, stalus, sofas, sienų apmušalus, graviūras, tarsi viską matytų pirmąjį kartą. Dailininkas šį pasakojimą naudoja kaip metaforą ir kaip vieną parodos matymo būdų.

 

„Kelionė aplink savo kambarį – tai vieno parodos darbo idėja ir pavadinimas (kaip dažnai vieno eilėraščio vardu pavadinama visa poezijos rinktinė ar dainos pavadinimas duoda vardą visam albumui). Minėtas darbas atspausdintas ant parodos viršelio – kiškis somnabuliškai, iš labai arti žiūri į veidrodinį cilindrą. Cilindrinis veidrodis – patogi optika norint plačiau pažvelgti į save ir aplinką: nors objektai deformuojasi, keistai susiaurėja, tačiau akiplotis gerokai prasiplečia. Minimaliai judant galima labai daug patirti.

 

„Parodos eksponatai – padrikos mintys, užuominos ar replikos. Nesistengiu jų jungti į vieną pasakojimą, greičiau kuriu situacijas ir aplinkybes, kad objektų santykių prasmė pakiltų virš autonominių jų prasmių. Čia verta prisiminti kitą optinę priemonę – kaleidoskopą: jis vienu lengvu pasukimu (tarsi vaizduotė) krūvelę spalvotų stikliukų paverčia dailiu ornamentu. Sukalibruokite ir sukite“, - kviečia autorius.

 

Audriaus Janušonio paroda „Kelionė aplink savo kambarį“ Pamėnkalnio galerijoje vyks iki balandžio 29 d.

LDS Pamėnkalnio galerija, Pamėnkalnio g. 1, Vilnius
2017 04 06 - 2017 04 29
 
Atgal