Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-04-07

3-oji Lietuvos akvarelės paroda “MONOLOGAI”

Paroda atidaroma balandžio 8 d., 15 val., “Girstučio” kultūros ir sporto centre
Akvarelės paroda „Monologai“ – tai trečioji respublikinė atrankinė ir ketvirtoji iš eilės Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Akvarelininkų sekcijos inicijuojama pavasarinė profesionalių akvarelininkų paroda, rengiama tradicinio „Lietuvos teatrų pavasario“ festivalio renginių metu.

 Monologas (gr. monologos < monos – vienas + logos – žodis, kalba) – grožinio kūrinio veikėjo kalba, neįeinanti į dialogą, sakoma pačiam sau, kitiems personažams arba žiūrovams (klausytojams).


Monologai ypač būdingi dramos kūriniams – tragedijoms, komedijoms, tragikomedijoms, dramoms.


Monologo pagrindinis tikslas – atskleisti personažo vidinį dramatizmą, jausmus, būties apmąstymus. Monologai į dramą įkomponuojami tikslingai, nes padeda suprasti personažo esmę, kartais ir viso dramos kūrinio idėją. Per veikėjų monologus rašytojai atskleidžia tiek dramos, tiek epinio kūrinio veikėjų charakterį, pasaulėjautą ir pasaulėžiūrą, požiūrį į kitus veikėjus ir aplinką, išreiškia svarbias jiems patiems ir visuomenei idėjas, išgrynina bendražmogiškąsias problemas.


Žymiausias monologas literatūros istorijoje – Viljamo Šekspyro tragedijos „Hamletas“ pagrindinio veikėjo Hamleto monologas.


Šioje parodoje savo akvarelinius monologus, sudarytus iš dviejų-trijų paveikslų ciklų, pristato 22 autoriai iš Kauno, Vilniaus, Druskininkų, Alytaus, Jurbarko ir Panevėžio.


Akvarelė gali būti ir dramatiška, ir lyriška, todėl ir paveikslai savo vaizdiniais į žiūrovus prabyla kiekvienas savita kalbėsena. Pamatykite, išgirskite, pajuskite. Pabūkite tyloje ir įsiklausykite į vidinį monologą. Galbūt pavyks atrasti atsakymą į patį svarbiausią klausimą...


Projekto vadovas Eugenijus Nalevaika


Dalyviai:
Benjaminas Jenčius [Alytus]; Irena Breivienė [Panevėžys]; Osvaldas Jablonskis [Kaunas]; Rita Kišonienė [Kaunas]; Ramunė Kmieliauskaitė [Vilnius]; Vytautas Lagunavičius [Kaunas]; Virginija Ridikaitė Laužadienė [Kaunas]; Donara Manukian [Kaunas]; Valerija Medelinskienė [Kaunas]; Eugenijus Nalevaika [Kaunas]; Mindaugas Pauliukas [Jurbarkas]; Marijus Petrauskas [Kaunas]; Marija Rastenienė [Kaunas]; Girmantas Rudokas [Panevėžys]; Vilius Ksaveras Slavinskas [Kaunas]; Daiva Šlajienė [Kaunas]; Elma Šturmaitė [Druskininkai]; Saulė Urbanavičiūtė [Vilnius]; Vidmantas Valentas [Kaunas]; Valentinas Varnas [Kaunas]; Nijolė Vilutienė [Vilnius]; Violeta Židonytė [Kaunas]


Paroda veiks iki birželio 10 d.

“Girstučio” kultūros ir sporto centras, Kovo 11-osios g. 26, Kaunas
2017 04 08 - 2017 06 10
 
Atgal