Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-04-19

Arvydo Pakalkos paroda "Spalvoti fortepijonai"

Paroda veikia iki š. m. gegužės 12 d., Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus II a. salėje
Paroda skirta pažymėti dailininko 60-metį bei veiklos 35-mečio jubiliejus. Šia paroda A. Pakalka visuomenei pristato dailės ir muzikos ryšiams skirtą tematinį ciklą, atspindintį naujausią kūrybą ir tarptautinio žinomumo bei įvertinimo pelniusių darbų retrospektyvą.

Paskutiniojo dešimtmečio kūrybą pristatantis dailininkas parodai atrinko muzikos inspiruotus darbus: fortepijonų ir spalvų akordų ciklus. Muzikos tema Arvydo Pakalkos kūryboje atsirado netikėtai, kaip prisiminimas apie vaikystės metų muzikos pamokas. Dailininkas pripažįsta, kad tokiu būdu lyg bandė įveikti vaikytės traumą, patirtą verčiamas mokytis groti fortepijonu. Tačiau šią patirtį ilgainiui nuslopino muzikos pomėgis ir bičiulystė su muzikais, o dar labiau – spalvų ritmo paieškos tapyboje, nes būtent spalva ir ritmas labiausiai suartina vizualiuosius menus ir muziką.

 

 

Muzikalumu alsuojanti naujausia Arvydo Pakalkos tapyba, pasak dailėtyrininko Helmuto Šabasevičiaus, išsiskiria „tiesiogiai dailininko energiją reflektuojančio tapybinio braižo, potėpio, tekstūros gyvybe“. Apibūdindamas lietuvių menininko Arvydo Pakalkos tapybos ir grafikos kūrinius slovėnų dailėtyrininkas profesorius Darko Slavec rašė, kad kiekvienas Pakalkos darbas „reprezentuoja harmoningą dermę tarp įvaizdžių geometrijos, atpažįstamą iš civilizacijos objektų, ir organiškų gamtos struktūrų. Kartu čia harmoningai dera realistinis dailės darbo konceptas ir abstrakti spalvinių pustonių interpretacija, perkeičianti kasdienių individualių „objektų“ atspalvius į galingą spalvų švytėjimą.“

 

 

Daugiau nei 30 personalinių parodų surengęs ir virš 250 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvavęs dailininkas pastaruoju dešimtmečiu yra aktyviai įsitraukęs į tarptautinių projektų sūkurį. Kūrybos 35-metį pažymintis Arvydas Pakalka šia paroda, kaip muzikine uvertiūra, pradeda naujausios kūrybos parodų ciklą Vilniaus meninėse erdvėse.

 

Paroda veiks iki gegužės 13 d.

 

Rengėjų inf.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus II a. salė
2017 04 12 - 2017 05 13
 
Atgal