Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-05-24

Joanos Kairienės paroda "AKYS"

Paroda atidaroma gegužės 30 d., 18 val., LDS VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“
Buvimas čia ir dabar, savęs realizavimas žiūrint į aplinką ar aplinkui, matymas iš šono ar iš viršaus. Stebėjimas erdvėje, kurioje esi, kurioje vyksta paroda. Ekspozicija įsipina į esamą, galerijos erdvę. Formų stebėjimas, jų naudojimas ir permąstymas, jomis kuriamos naujos reikšmės ir nauji vaizdai.

Kontūras lyg topografinis žemėlapis ar nesibaigiantis peizažas, linija brėžianti emociją ir kurianti raštų konfigūraciją. Gutenbergo sukurta spausdinimo technika – begalybės aliuzija laiko formose, labirintai, ciklai ir pasikartojimai. Begalinė
daugyba ir ritmiškumo ornamentas. Nematomai įsipinantys, perspektyvoje nykstantys taškai. Parodos erdvės forma – tai įrankis sukurti neatpažįstamus vaizdus. Konstrukcija besikartojančiuose, kintančiuose įpročiuose, rutinoje ar ritualuose.


Buvimas vienu metu patalpos viduje ir tos patalpos pastato išorėje. Fasado išvaizda nesiskiria nuo vidinių sienų ir langų linijų. Begalinė ir nesibaigianti atmintis pastate, jo architektūroje. Langas ir veidrodis paslaptingai dalijasi tais pačiais elementais. Langas neturi nieko, o veidrodis saugoja viską. Neįmanoma praslinkti pro dvigubas tapatybes. Langas dubliuoja, kaip atvira ir uždara erdvė. Langas, kaip daiktas naujose reikšmėse ar tik vienoje funkcijoje? Jis sklaido matomus vaizdus ir veiksmus, sukurdamas permatomą barjerą. Intymus santykis tarp lango, matymo ir suvokimo tapo kiekvienos dienos dalimi. Kaip tarpininkavimas tarp erdvių ir komunikacijos vieta.


Marija Repšytė


Joana Kairienė (g. 1987) – grafikė, savo kūryboje naudojanti tapybos, fotografijos ir kitas medijas.

 

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

 

Paroda veiks iki birželio 23 d.

LDS VGMC galerija „Kairė-dešinė“, Latako g. 3, Vilnius
2017 05 30 – 2017 06 23
 
Atgal