Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-05-29

Egidijus Rudinskas: Afinidades (Skonių giminingumas)

Paroda atidaroma gegužės 29 d., galerijoje CHYS, Mursijoje, Ispanijoje
Giminingumas, atrakcija, simbolių ir skonio pakankamumas – užduotys, būdingos Egidijaus Rudinsko (Kaunas, Lietuva) grafikos ir piešinių kūrybai. Tai pritraukia ir Mursijos (Ispanija) žiurovo demėsį.

Pristatomoje graviūrų ir piešinių serijoje mes galime stebėti, kaip „įsikūnija“ autoriaus mąstymo, jausmų ir santykių tyrimai. Viskas yra intymu, kalba asmeninę kalbą, bet kažkokios magijos dėka tai artima ir suprantama kiekvienam nagrinėjančiam šiuos popieriaus lakštus - „...grafika pati yra kaip raštas, knyga. Pasiimi kokį kūrinį, ir jį gali skaityti, studijuoti” (E. Rudinskas).

 

Gerėjantis pateiktais vaizdais, nagrinėjame ir vertiname sudėtingą struktūrą, atlikimo techniką, tvarką, apibrežtus figurų siluetus. Be estetinio ir dekoratyvinio vaizduojamo žaismo derinami ir poetiniai judesiai. Motyvai ir naudojami elementai, panašūs į ekstravagantiškus gobelenus, motyvuoja atkūrti ornamentus - „...tiesiog kurdamas jaučiu tam tikrą iššūkį. Pokalbis, detalė ar dar kažkas sužadina vaizduotę ir nėra jokio išorinio spaudimo”.

 

„Įšrašyti“ popieriaus lapai akcentuoja - poetinio vaizdo pavidalu - dialogą su žiūrovu –

 

Pats labai mėgstu skaityti, knyga man yra šventas dalykas. Svarbu, kad kūrinys neštų tam tikrą žinią, būtų aktualus. Dėl to nelabai galėčiau kurti kokių nors abstrakcijų, man ten kažko trūksta. Dalį darbų inspiruoja konkretūs tekstai, poezija, būna kai paskui tik tekstas ateina.

(E. Rudinskas, ištraukos iš pokalbio su V. Kilpys
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-01-12-egidijus-rudinskas-svarbu-kad-kurinys-nestu-tam-tikra-zinia-butu-aktualus/38331 )

 

Apie autorių:
Egidijus Rudinskas gimė 1962 03 15 Maskvyčių kaime (Kupiškio r.). 1980 m. baigė Kauno J. Naujalio vidurinę dailės mokyklą. 1980-86 m. studijavo Valstybiniame dailės institute Vilniuje, įgijo grafiko specialybę. 1986-89 m. dirbo mokytoju Garliavos 2-ojoje vidurinėje mokykloje, 1989-90 m. ėjo pirmininko pareigas LDS Kauno skyriuje, 1992 ir 1995 m. dėstė grafiką ir piešimą Sarlando vasaros akademijoje (Vokietija). Nuo 1991 m. dėsto VDA Kauno dailės institute. Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1988 m. Dirba estampo, iliustracijos, plakato srityje.

 

Organizuoja : galėrija CHYS /Mursija, Ispanija) ir Studija Mindiuzartė (Kaunas, Lietuva).
Kuratorė: Ina Mindiuz


Paroda veiks iki birželio 26 d.

 

2017 05 29 - 2017 06 26
 
Atgal