Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-06-02

Artūro Braziūno personalinė paroda "Nieko tokio, tik pasaulio pabaiga"

Parodos laikas - birželio 2-30 d. Atidarymas - birželio 6 d. 18 val., Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje
Dailininkas tapytojas Artūras Braziūnas kviečia visus, besidominčius menu susipažinti su jo kūryba ir išvysti naujausius jo tapybos darbus. Vilniuje gyvenantis ir kuriantis tapytojas A.Braziūnas yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, VŠĮ „Art galerija“ įsteigėjas ir koordinatorius. Mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Šešerius metus studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje.

A.Braziūnas yra surengęs daugiau nei keturiasdešimt personalinių parodų, dalyvavęs daugiau nei dvidešimt grupinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, o 2015metų pavasarį pristatė savo kūrybinį braižą JAV parodoje „Art Expo 2015“.

 

 

Iš ko yra sudaryta Artūro Braziūno tapyba? Žinoma (ir tas įsitikinimas būtų pagrįstas lytėjimo juslėmis), kad iš dažų, drobės, galbūt rėmų, etikečių ir kitų materialių dalykų. Kopiant aukštesnio suvokimo apie meną pakopomis, pamatytume, kad A. Braziūno tapyba yra sujungta iš spalvų. Šio dailininko koloritas yra pagrįstas ryškių spalvų sąskambiais. Kartais tos chromatinės kombinacijos primena alyvų krūmo ar pakalnučių kero gamą, kitais atvejais artimos avių kailių, žmoniškųjų mėsų atspalviams. Galop, bandant suvokti – kas yra toji A. Braziūno tapyba, iš kokių egzistencinio pobūdžio ingredientų ji sukonstruota, įsitikintume, kad jos esminės jungtys yra pagrįstos paradoksais. Jeigu yra daiktas – tai jis gyvas, jeigu kūnas (nesvarbu gyvūno, mitinio padaro ar žmogaus – moters, vyro...) – virstantis kažkuo, kintantis į sunkiai suvokiamą dalyką.

 

Manyčiau, kad būtent tai signalizuoja ir simbolizuoja visokiausi sparneliai, spuogeliai, žiedai ir pumpurai. Toks procesas primena Ovidijaus Metamorfozes, mitologinius pokyčius, kurių metu daiktas tampa žmogumi, žmogus – dievu, o dievas – vėlgi daiktu. Ir taip be galo... Juk pasaulio pabaigoje vyks (o gal jau vyksta) patys netikėčiausi dalykai.

 

A. Braziūnas

 

Paroda veiks iki birželio 30 d.

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, Pilies g. 40, Vilnius
2017 06 02 - 2017 06 30
 
Atgal