Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-06-05

Virginijaus Kašinsko tapybos paroda "Rikajotas"

Paroda atidaroma birželio 7 d., trečiadienį, 17 val. Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyriuje
Šioje parodoje dailininkas pateikia žiūrovams Lietuvių Tautos tolimos istorijos dvasinį paveldą, kuris atsispindi per amžius sukauptuose dvasiniuose kloduose, išsaugotuose kalboje, mituose, legendose, pasakose, dainose, šokyje, muzikoje ir dailėje.

Pasak menininko, sąmoningas gilinimasis į Tautos dvasinį paveldą atveria gelmes, kuriose atsidengia nuostabūs Lietuvių Tautos pasaulėjautos ir pasaulėžiūros senieji klodai, kurie mums gali padėti geriau suvokti ir suprasti dabar mus supantį pasaulį.

 

V. Kašinskas tiki, kad dažnas susimąsto apie savo vietą ir prasmę šiame pasaulyje, apie kraštą, kuriame mums buvo lemta gimti. „Manau, kad kiekvienam būtina stengtis suvokti savo Tautą, kurioje gimėme, jos kultūrą, perimti senolių ir tėvų dvasinę patirtį, etnines tradicijas ir papročius, visa tai puoselėti ir perduoti ateinančioms kartoms“, – teigia autorius.

 

Parodoje ‚,RIKAJOTAS“ eksponuojami paveikslai yra vizualinė rekonstrukcija senovės lietuvių protėvių pasaulėžiūros, kuri siekia priešistorinius laikus. Paveikslai sukurti remiantis gausiomis Lietuvių tautosakos šaltinių studijomis bei Lietuvos archeologų radiniais liudijančiais senąją Lietuvių pasaulėžiūrą kuri įvairiomis formomis pasiekė mūsų dienas.

 

Virginijus Kašinskas gimė 1955 Šilalės rajone, Žemaitijoje.

1981-1987 studijavo ir baigė Vilniaus dailės institute ( dabar Dailės akademija) tapybos specialybę.

Nuo 1992 Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Lietuvių etninės kultūros draugijos narys.

Nuo 2005 suteiktas meno kūrėjo statusas.

Parodose dalyvauja nuo 1987 m.

Surengė 86 personalines tapybos ir piešinių parodas Lietuvoje ir užsienyje.

Respublikinių ir tarptautinių tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis. Jo kūrinių turi įsigiję Lietuvos muziejai, Lietuvos ir užsienio dailės gerbėjai ir kolekcionieriai.

 

Virginijaus Kašinsko etno tapybos paroda „Rikajotas“ Kauno pilyje veiks iki liepos 7 d.

Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyriuje, Pilies g. 17, Kaunas
2017 06 07 - 2017 07 07
 
Atgal