Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-06-07

Kazimiero Sigito Straigio skulptūrų paroda „Kūrybos procesas“

Paroda atidaroma birželio 8 d., ketvirtadienį, 17 val., Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus V. K. Jonyno galerijoje
Beveik penkiasdešimt metų kuriantis žymus Lietuvos menininkas šį kartą kviečia atidžiau pažvelgti ne į baigtinį meno kūrinį, bet į patį kūrybos procesą: kur, kada ir kaip gimsta tikrieji meno šedevrai, o svarbiausia – kokie jausmai užplūsta kūrybinio išpildymo metu.

Su įvairiausiomis medžiagomis (variu, geležimi, betonu, ledu, akmeniu, marmuru) dirbantis skulptorius Druskininkuose, miškų apsuptyje, pristatys artimiausios autoriui medžiagos – medžio skulptūrų parodą, poetiškai įsiliejančią į gamtos harmoniją.


Abstrakcijų kūrėjas Kazimieras Sigitas Straigis gimė 1945 metais Prienų rajone, Išlaužo kaime. Kaip skulptorius parodose dalyvauja nuo 26-erių metų. Per ilgą savo kūrybinį kelią surengė 44 personalines parodas, dalyvavo per 100 bendrų parodų Lietuvoje. Menininkas taip pat eksponavo savo darbus Švedijoje, Danijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje. Jo darbų yra įsigiję kolekcininkai iš JAV, Švedijos, Danijos, Rusijos, Italijos. Nuo 1995 m. Sigitas Straigis yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Autoriaus interjero darbai puošia ne vieną Lietuvos bažnyčią, o jo sukurtais antkapių paminklais pagerbti daugelio išėjusių žymių Lietuvos kultūros žmonių kapai. 2015 m. menininkui skirtas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinis medalis už kūrybinius nuopelnus Kauno miestui ir Lietuvos kultūrai.

 

Paroda veiks iki birželio 28 d.

 

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus V. K. Jonyno galerija, M. K. Čiurlionio g. 41, Druskininkai
2017 06 08 – 2017 06 28
 
Atgal