Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-06-07

Galerija „Kunstkamera“ tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje "ArtVilnius’17" pristato naują LDS narę, tapytoją Kristiną Mažeikaitę

Galerijos „Kunstkamera“ stendas penktoje salėje. Stendo numeris – 5.06.
Jaunosios kartos tapytoja Kristina Mažeikaitė (g. 1987). Autorė 2015 m. baigė tapybos magistrantūrą Vilniaus dailės akademijoje, prof. Henriko Čerapo studijoje. Studijų metais pelnė amerikiečių tapytojo Ary Stillman vardo stipendiją.

Kūriniai eksponuoti individualiose parodose Vilniuje: „Waiting for the Sun“ (2017), „Tapytojo peizažas“ (2016), „No More Excuses“ (2014). Grupinėse parodose dalyvauja nuo 2010 m. Tapytoja – Lietuvos dailininkų sąjungos narė.


Autorę galima atpažinti iš ekspresyvių, abstrahuotų drobių, kuriose organiškai dera spalva, forma ir gestinis potėpis. Per konstruojamą paveikslo struktūrą apmąstomi esminiai sandaros parametrai, kaip žemė-dangus, vertikalė-horizontalė. O ypatingas emocinis krūvis kuriamas per šviesos kategoriją. Fiksuojama akimirka, kurioje peizažas sušvinta.


Kristina nustebina žiūrovą ir tuo, kokio dydžio formatus ji apvaldo. Būtent „apvaldo“, nes tokio dydžio formatas jau keliauja link tos ribos, kur baigiasi tapybinis formatas ir prasideda sieninis, freskinis, t. y. monumentalus. O monumentalisto ir tapytojo mentalitetas dažnai skiriasi. Monumentalistas be tapybinių kategorijų, turi apmąstyti ir architektonines. Kristina šiuos du pradus meistriškai apjungia savo kūryboje: jos abstrakčios drobės yra ne tik labai tapybiškos, bet ir architektūriškos.


Įdomu, kad didelio formato darbuose atrandamas jautrus, niuansuotas koloritas. Paveiksluose matoma subtili klasikinių peizažų spalvinė gama, kuri, suderinta su ekspresyviu potėpiu bei nemenku masteliu, kuria ištisą emocinių situacijų paletę. Ir nors juntamos sąsajos su tradicija, jos kūryba nėra klasikinės tapybos kartojimas, veikiau – intelektualus tradicijos tęsinys.


Paradoksalu ir tai, kad jos didelių formatų kūrybai būdingas subtilus kameriškumas, netgi intymumas, kylantis iš pasirinktų temų asmeniškumo (pvz., ciklas „Tylūs kambariai, vieniši namai“). Tad Kristinos nutapytos drobės – tai erdvi teritorija vienišai ir mąsliai sielai klaidžioti.

 

Šiuolaikinio meno mugė ArtVilnius'17 vyks 2017 m. birželio 8–11 dienomis Litexpo parodų rūmuose.

 

Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius
2017 06 08 - 2017 06 11
 
Atgal