Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-06-07

Tęstinis socialinio meno projektas „Keramikos menas – žmogaus gerovei“ lankysis Šiaurės Lietuvoje

Birželio 12 - liepos 2 d. Jurdaičių, Adakavo ir Dūseikių – socialinės globos namuose bus surengtos keramikos dirbtuvės, skirtos likimo nuskriaustiems jaunuoliams ir suaugusiems.
Talentingi Lietuvos keramikos kūrėjai, žinomi pedagogai Gvidas Raudonius ir Rimantas Inokaitis įgyvendins bendrą kūrybinę programą kartu su globos namų rezidentais. Pastarieji bus įtraukti į visus keraminės kūrybos procesus: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir pristatymo visuomenei. Projektą vainikuos dalyvių kūrinių paroda Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje, vyksianti liepos 7-22 d.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai turės galimybę naudotis naujausia keramikos įranga – žiedimo staklėmis ir raku degimo krosnele. Plačiai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia nulipdytus kūrinius čia pat išdegti specialioje lauko krosnyje. Pasiekus 980 laipsnių karštį, dar žaižaruojantys kaitra, glazūromis padengti molinukai metami į specialią degiomis medžiagomis užpildytą talpą. Uždengus indą, jie toliau smilksta, sudarydami taip vadinamą redukcinę aplinką. Netekę deguonies glazūrų, komponentai savo sudėtyje smarkiai transformuojasi ir pakeičia spalvas, o glazūromis nepadengtas molis pajuoduoja.


Jurdaičių, Adakavo ir Dūseikių socialinės globos namų paskirtis – užtikrinti ilgalaikę (ar trumpalaikę) socialinę globą asmenims su negalia, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Globos namuose apgyvendinami asmenys, kuriems dėl proto negalios ar psichinių sutrikimų nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis, specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Globos namų misija – skatinti ir saugoti socialinę gerovę, paremiant silpnuosius bendruomenės narius, teikiant atvirą ir rūpestingą paramą, kuri padėtų jiems jaustis pilnaverčiais ir lygiateisiais visuomenės nariais.


Projekto vykdytojai tikisi, kad glaudus sąlytis su keramikos menu, jo inkorporavimas į gyvenamąją ir gydomąją aplinką, dalyvavimas kūrybinėje veikloje praturtins namų globotinių ir darbuotojų kasdienybę, suteiks prasmingą užimtumą, teigiamas emocijas ir pagerins socialinę gyvenimo kokybę.


Projekto „Keramikos menas – žmogaus gerovei“ tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, ugdyti visuomenės pakantumą ir atvirumą socialiai pažeidžiamų grupių atžvilgiu, kurti inovatyvius socialinių santykių ir bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis.


Kuratorius – Gvidas Raudonius.
Partneriai: Dailininkų sąjungos galerija, Jurdaičių socialinės globos namai, Adakavo socialinės globos namai, Dūseikių socialinės globos namai.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, UAB „Baltaxia“, UAB „Suvena“.

 
Atgal