Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-06-14

Plakato meno paroda „What is Europe? Posters from a Continent“ Aarhuse, Danijoje

Paroda atidaroma birželio 16 d., penktadienį, Danijos plakato muziejuje, Arhuse
Praėjusių metų pabaigoje LDS skelbto plakatų konkurso nugalėtojo Naglio Baltušniko sukurtas plakatas Kauno M. K. Čiurlionio muziejaus atidarymui po renovacijos atstovauja Lietuvą Aarhuse atidaromoje parodoje, šiuolaikinio plakato kategorijoje. Parodoje taip pat pristatomas ir sovietmečiu sukurtas “Vietinės pramonbės žaislų parodos-pardavimo” plakatas iš istorinių archyvų.

Apie parodą trumpai. 2017 m. Aarhusas – Europos kultūros sostinė. Šia proga Danų plakato muziejus organizuoja tarptautinę parodą, pavadintą “What is Europe? Posters from a Continent”. Ši paroda brėžia istorinę kultūros reprezentacijos gairę – koncentruojamasi ties Europos šalių istorija, kuri atskleidžiama dviejuose skirtinguose vienos šalies plakatuose. Kartu su muziejinių archyvų artefaktu – senu plakatu – eksponuojamas šiuolaikinis meninis plakatas padeda suformuoti kiekvienos šalies pasakojimą veidrodiniu principu.

Šia paroda siekiama supažindinti su skirtingų šalių kultūra per vizualinės masinės informavimo priemonės raišką ir jos pokyčius. Parodos rengėjai tikisi, jog kiekvienas parodos eksponatas papasakos kažką apie dabartinę Europą ir atskiras jos šalis – kokia yra mūsų kultūra, kaip mes patys ją matome, kaip suvokiame praeities ir ateities sandūrą – kaip apskritai patiriame savo istoriją? Pristatomi ir politiškai angažuoti, ir socialiniai, kultūriniai, turistiniai, kino, reklaminiai, meniniai ir t.t. plakatai. Parodos ekspozicija atliepia kultūros (aukštosios, masinės, populiariosios ir pan.) istorijos temą.

 

Danish Poster Museum, Den Gamle By Viborgvej 2, 8000, Aarhus C, Denmark
2017 06 15
 
Atgal